Plakat ,,Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru z Miejskim Centrum Kultury"

Plakat ,,Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru z Miejskim Centrum Kultury”

Międzynarodowy Dzień Teatru uchwalony został w 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów 27 marca 1957 roku. Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim włącza się w obchody tego święta.

29 marca (środa) o godzinie 17 w filii MOK, przy ulicy Browarnej 7 wystawiony zostanie monodram w reżyserii Kariny Góry w wykonaniu Kamila Olczyka według Leszka Kołakowskiego „Apologia Orfeusza, śpiewaka i błazna rodem z Tracji syna królewskiego”. Poruszający tekst jednego z najwybitniejszych polskich filozofów podejmuje szerokie spektrum zagadnień filozoficznych, w które uwikłany jest legendarny Orfeusz próbujący wydostać żonę Eurydykę z sideł piekielnych, by tym samym ratować męski honor, przez co popada w coraz większe tarapaty i ostatecznie w dyshonor. Monodram zostanie zgłoszony na Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTa 2017 we Wrocławiu.

Plakat ,,Salonik artystyczny"

Plakat ,,Salonik artystyczny”

Po monodramie odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel – znakomitą pisarką i autorką książek ,,48 tygodni”, ,,Uroczysko” czy ,,Okno z widokiem”, zorganizowane we współpracy z Biblioteką Oświatową z Klubu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury na drugą odsłonę cyklu pt. ,,Salonik ARTystczny”.

Wstęp wolny.