Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-includes/pomo/plural-forms.php:210) in /wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 62

Warning: Declaration of WarpMenuWalker::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/metropress/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 552

Warning: Declaration of WarpMenuWalker::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/metropress/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 556

Warning: Declaration of WarpMenuWalker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /wp-content/themes/metropress/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 560

Warning: Declaration of WarpMenuWalker::end_el(&$output, $item, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) in /wp-content/themes/metropress/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 632
Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. » Lato w teatrze

Lato w teatrze

Projekt ,,Lato w teatrze"

Projekt ,,Lato w teatrze”

Projekt ,,Lato w teatrze” dobiegł końca…

 

 

  

Organizatorzy: 

  • Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
  • Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe

Termin: 20.07.2015 – 02.08.2015

Tytuł projektu: Strachy na lachy

+mainit_logo+

     e-teatr_temp                images

Miejsce warsztatów:

Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim ul.Browarna 7

Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Mazowieckim ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 3

Termin warsztatów:    21.07.2015-31.07.2015          Godziny zajęć: 9.00-15.00

Wiek i ilość uczestników: 9-13 lat, 50 uczestników

Prezentacja spektakli finałowych:

01 sierpnia 2015         sala kinowo-teatralna „Włókniarz” w Tomaszowie Mazowieckim

02 sierpnia 2015         Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe Osiedle Niewiadów

Praca warsztatowa w czterech grupach:

GRUPA PLASTYCZNO-AKTORSKA – uczestnicy zajęć poznają teatr cieni poprzez zabawę z grafoskopem, eksperymentowanie z proporcjami i źródłem światła oraz budowanie masek i lalek do hiszpańskiego i chińskiego teatru. Dzieci zapoznają się też z techniką czarnego teatru i wykonają proste formy, które następnie będą animować. Podczas zajęć zastanowią się nad zagadnieniem grozy w sztukach wizualnych i środkami, za pomocą których można uzyskać jej efekt.

GRUPA AKTORSKA – będzie wykorzystywać w pracy różne techniki aktorskie, ze szczególnym nastawieniem na te, które mogą zostać wykorzystane podczas animacji lalek w teatrze cieniowym tj. elementy teatru formy, pantomimy, gry i zabawy związane z deformacją obrazu i dźwięku. W programie duże znaczenie będzie miało również łączenie dwóch światów – form animowanych w teatrze cieni (świat strachów) z grą w planie żywym (świat ludzi).

GRUPA MEDIALNO-AKTORSKA – będzie łączyć w pracy elementy promocji projektu (kampania promocyjna, zdjęcia, wywiady) z zadaniami aktorskimi w spektaklu. W czasie warsztatów dzieci zapoznają się z pracą dziennikarza i zasadami obowiązującymi w tym zawodzie.

Będą rozwijać kompetencje komunikacyjne i nauczą się korzystania z dostępnych mass-mediów. Rozwiną też swoją wyobraźnię przestrzenną, realizując działania instalacyjne i happeningowe.

GRUPA MUZYCZNO-AKTORSKA – będzie tworzyć oprawę dźwiękową spektaklu finałowego, w którym grupa wystąpi na żywo. Uczestnicy wykorzystaj w czasie przygotowań grę na prostych instrumentach perkusyjnych, wokalizę i grę na stworzonych przez siebie instrumentach (z butelek, puszek, kartonów). Zajęcia skupione będą na ćwiczeniach emisyjnych, umuzykalniających, rytmicznych i zadaniach ułatwiających przełamywanie niechęci związanych z wyrażaniem siebie za pomocą dźwięku.

PROWADZĄCY ZAJĘCIA:

GRUPA PLASTYCZNO-AKTORSKA

Emilia Adamiszyn – Instruktor teatralny, doktorantka w Zakładzie Teatru, Dramatu i Filmu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (kierunki: Etnologia oraz Filologia polska ze specjalizacją teatrologiczną oraz nauczycielską) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Studentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST Wrocław).

Magdalena Sęk – Instruktor zajęć teatralnych i upcyclingu. Absolwentka Wzornictwa Przemysłowego (ASP w Łodzi). Uczestniczka rocznego kursu „Arteterapia – kultura przeciw wykluczeniu” (Centrum Łowicka w Warszawie). Pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe.

GRUPA MUZYCZNO-AKTORSKA

Joanna Czajkowska-Zoń – Wokalistka, muzyk, aranżer, liderka zespołów muzycznych, instruktor wokalny i nauczyciel śpiewu. Magister filologii polskiej na UMK. Jako nastolatka ukończyła z wyróżnieniem Społeczne Ognisko Artystyczne w klasie fortepianu. Od 15 lat śpiewa w chórach, m.in. Astrolabium. Solistka i trener wokalny chóru OFDD. Laureatka wielu konkursów wokalnych.

GRUPA AKTORSKA

Zbigniew Bodzek – Pedagog, aktor Teatru Formy, instruktor rekreacji ruchowej, animator kultury. Absolwent Studia Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Współpracuje z Wrocławskim Teatrem Pantomimy.

Anna Stokłosa – Absolwentka Pedagogiki o specjalności animacja społeczno-kulturalna (Uniwersytet Śląski) oraz Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST Wrocław). Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 23 we Wrocławiu, w której prowadzi świetlicę oraz grupy teatralne. Aktorka i animatorka w Stowarzyszeniu Akademia Wyobraźni – Program Działań Teatralnych.

GRUPA MEDIALNO-AKTORSKA

Mikołaj Walenczykowski – Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (kierunek: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia). Współpracuje z Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz z bydgoskim oddziałem Telewizji Polskiej.

Jolanta Olczyk – Absolwentka kulturoznawstwa (Uniwersytet Łódzki), teatrolog, pedagog i bibliotekoznawca, instruktor teatralny. Od ponad 30 lat pracuje jako nauczyciel. Uczestniczka projektu edukacyjno – artystycznego „Bernardo Bellotto – ambasador kultury” realizowanego przez Zamek Królewski w Warszawie.

Jarosław Cielebon – Absolwent historii Uniwersytetu Łódzkiego, skończył studia podyplomowe z informatyki i kurs przewodników PTTK po Łodzi i Regionie Łódzkim. Od 2008 r. pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe. W swojej rodzinnej dzielnicy Tomaszowa Maz. działa i jest wiceprezesem Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego „Dla Białobrzegów”.

OPIEKA PEDAGOGICZNA

Bożena Gajda – Absolwentka Pedagogiki o specjalizacja pedagogika opiekuńczo-wychowawcza (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim) oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli, ukończyła kurs I, II, i III stopnia prowadzenia pracowni ceramiki. Od 30 lat pracuje jako instruktor plastyk w MOK.

Anna Myszewska – Instruktor kulturalno-oświatowy. Studiowała Filologię polską o specjalności promocja i reprezentacja firmy (Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi). Od 2005 r. pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Współpracuje z Tomaszowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

KOORDYNATOR

Elżbieta Chrulska – Animator kultury, instruktor teatralny i coach. Magister filologii polskiej i klasycznej na UMK. Absolwentka krakowskich Pracowni Dilettante dla instruktorów teatralnych oraz Szkoły Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Tartak (od 2012) oraz animator kultury w Domu Muz w Toruniu.

KARTA ZGŁOSZENIA

IMG_0094

 

 

 

 

 

 

Zrealizowane projekty:

Napisz komentarz