Jesteś tutaj:

Kategoria: Relacje

„Magiczne chwile w kadrze”

Więcej o: „Magiczne chwile w kadrze”

Miejskie Centrum Kultury już po raz trzeci było organizatorem konkursu fotograficznego „Magiczne chwile w kadrze”, którego podsumowanie miało miejsce w miniony piątek 7 czerwca w filii MOK. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach tematycznych: portret oraz krajobraz.

Komisja artystyczna w składzie Anna Chodera, Bożena Gajda i Marcin Goździk po obejrzeniu 40 prac konkursowych przyznała nagrody i wyróżnienia:

w kategorii portret:
I nagroda – Karol Sowiński
II nagroda – Katarzyna Poniedzielska
III nagroda – Patryk Kołyszko
III nagroda – Krystyna Stawińska

Ponadto wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Kinga Woropaj, Damian Kaczor

w kategorii krajobraz:
I nagroda – Arkadiusz Bączyk
II nagroda – Karol Sowiński
III nagroda – Katarzyna Poniedzielska
III nagroda – Monika Saktura

Ponadto wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Weronika Kruk, Krystyna Stawińska

Fundatorem nagród w konkursie było Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Wernisaż wystawy

Więcej o: Wernisaż wystawy

29.05.br. w filii MOK odbył się wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Leszka Klamy, uczestnika sekcji plastycznej Miejskiego Centrum Kultury oraz TUTW. Miejskie Centrum Kultury filia MOK było miejscem, w którym pod kierunkiem Bożeny Gajdy w sekcji plastycznej rozwinął drzemiące w nim umiejętności i talent. Jego pierwsza wystawa autorska miała miejsce w 2016 r. Oprócz malowania zajmuje się również ceramiką, fotografią oraz śpiewa w chórze. Wernisaż uświetnił recital Beaty Dembowskiej. W drugiej części spotkania wystąpili również Wioletta Rak oraz Mieczysław Kincel w repertuarze operetkowym.
Wystawę można oglądać do 25 czerwca Zapraszamy

XXXIX Tomaszowski Mały Konkurs Recytatorski-eliminacje powiatowe

Więcej o: XXXIX Tomaszowski Mały Konkurs Recytatorski-eliminacje powiatowe

XXXIX Tomaszowski Mały Konkurs Recytatorski
29 kwietnia br. odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury. Patronat nad konkursem objęli Starosta Tomaszowski Pan Mariusz Węgrzynowski oraz Prezydent Miasta Tomaszowa Maz. Pan Marcin Witko.
Na konkurs wpłynęło 64 zgłoszenia, w tym 59 zgłoszeń w turnieju recytacji, oraz 5 zgłoszeń w turnieju „wywiedzione ze słowa”.
Jury w składzie:
Dorota Radziewicz- instruktor teatralny, logopeda, reżyser teatru dzieci i młodzieży,
Iwona Rybińska-Dróżdż – aktorka Teatru Jaracza w Łodzi.
Mateusz Czwartosz – aktor Teatru Jaracza w Łodzi.
po wysłuchaniu 17 prezentacji w turnieju recytacji i 1 prezentacji w turnieju „wywiedzione ze słowa” w kategorii klas 0 – III przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytatorskim:
I nagroda – Łucja Kobalczyk – Szkoła Podstawowa w Będkowie
I nagroda – Kalina Ogórek – ZS-P nr 4, SP nr w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Amelia Miksa – SP nr 10 w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Alex Nowak – zgłoszenie indywidualne
Wyróżnienia:
Zuzanna Szydłowska – Zespół Szkół i Przedszkola w Czerniewicach
Kryspin Pisarek vel Nowak – zgłoszenie indywidualne
Alicja Pieczykoaln – zgłoszenie indywidualne
Ada Lewandowska – zgłoszenie indywidualne
Lena Głowa – zgłoszenie indywidualne

W turnieju „wywiedzione ze słowa” – nagród nie przyznano.

W kategorii klas gimnazjalnych przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytatorskim:
I nagroda – Katarzyna Socha – Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Aleksandra Strzelecka – ZS-P nr 7, SP nr 11 w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Julian Zakrzewski – Gimnazjum w Rzeczycy
III nagroda – Jakub Sobolewski – ZS-P nr, SP nr 11 w Tomaszowie Maz.
Wyróżnienia:
Monika Rybak – ZS-P nr 7, SP nr 11 w Tomaszowie Maz.
Aleksandra Witek – ZS-P nr 9 w Tomaszowie Maz.
W kategorii klas IV-VI Jury przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytatorskim:
I nagroda – Oliwier Kwiatkowski – ZS-P nr 1, SP nr 13 w Tomaszowie Maz.II nagroda – Julia Śmiechowicz – ZS-P nr 4, SP nr 1 w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Lena Mędrek – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Jagoda Kucharska – ZS-P nr 4, SP nr 1 w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Wiktoria Mąka – Zespół Szkół w Komorowie
Wyróżnienia:
Adrianna Błoch – SP w Będkowie
Wiktoria Chudzik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smardzewicach
Franciszek Cieślik – ZS-P nr 9 w Tomaszowie Maz.
Bartosz Kujawski – ZS-P nr 8, SP nr 6 w Tomaszowie Maz.
Oliwier Sobolewski – Szkoła Podstawowa „Tomek”

w turnieju „wywiedzione ze słowa” – przyznano wyróżnienie:
Oliwia Gałecka – Szkoła Filialna w Luboczy

W kategorii klas VII-VIII Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytatorskim nagród nie przyznano.
Wyróżnienia:
Aleksander Woicki – SP nr 10 w Tomaszowie Maz.
Weronika Wieteska – Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz.
w turnieju „wywiedzione ze słowa” – przyznano:
I nagroda – Katarzyna Kasza – Szkoła Podstawowa w Rzeczycy
w turnieju „wywiedzione ze słowa” – przyznano wyróżnienie:
Julia Dębowska – Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Maz.
Do finałów XXIX Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego w dniach 24.05 – 26.05.2019 r. w Starachowicach dla kategorii klas 0 – III Jury wytypowało następujące osoby:
1. Łucja Kobalczyk
2. Kalina Ogórek
dla kategorii klas IV – VI Jury wytypowało następujące osoby:
1. Oliwier Kwiatkowski
dla kategorii klas VII – VIII Jury wytypowało następujące osoby:
1. Katarzyna Kasza

Nagrody w eliminacjach powiatowych ufundowało: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.
Słodki poczęstunek dla uczestników ufundowała firma cukiernicza „Mazurek”.
Serdecznie gratulujemy laureatom.

 

 

 

 

64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski-eliminacje wojewódzkie

Uczestniczka zajęć teatralnych Miejskiego Centrum Kultury, Barbara Skawińska zajęła III miejsce
w 64. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – eliminacje wojewódzkie w Łodzi. Gratulujemy sukcesu laureatce oraz Przemysławowi Sowie – instruktorowi zajęć teatralnych
za przygotowanie do konkursu.

 

 

XVI Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”

Więcej o: XVI Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”

Serdeczne gratulacje dla Pana Leszka Klamy!
Uczestnik naszych zajęć za swój obraz zatytułowany „Podwórko na ul. Tkackiej w Tomaszowie Mazowieckim” otrzymał wyróżnienie w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w kategorii Malarstwo w Łódzkim Domu Kultury.
Na co dzień pan Leszek jest uczestnikiem zajęć sekcji plastycznej Miejskiego Centrum Kultury filia MOK i TUTW prowadzonej przez p. Bożenę Gajdę.

”Wiosenne przebudzenie”

Więcej o: ”Wiosenne przebudzenie”

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa uczestników sekcji plastycznej filii MOK i Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. „Wiosenne przebudzenie”.
Wystawę można oglądać w Galerii w Ratuszu ul. POW 10/16 od 19 marca.

 

 

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Więcej o: 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

 
 

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe
11 marca br. w siedzibie filii MOK przy ul. Browarnej 7 odbyły się eliminacje konkursowe. Jury w składzie:
Ewelina Rzepecka – recytatorka, laureatka wielu ogólnopolskich konkursów w kategorii recytacja i wywiedzione ze słowa;
Adam Mortas – aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu;
Milena Lisiecka – Sieczkowska – aktorka i lektorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, od 2005 roku na stałe związana z Teatrem Jaracza w Łodzi;
po wysłuchaniu 8 prezentacji jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytacji w kategorii młodzieży przyznano:
II nagroda: Joanna Rokita – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
II nagroda: Anna Ruszczyszyn – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz. III nagroda: Karolina Susło – I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
III nagroda: Jakub Gamrot – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
wyróżnienie: Emilia Strzechowska – II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
W turnieju recytacji w kategorii dorosłych przyznano:
I nagroda: Barbara Skawińska – Miejskie Centrum Kultury, filia MOK w Tomaszowie Maz.
Osoby nominowane do udziału w eliminacjach rejonowych OKR w Piotrkowie Trybunalskim
w dniu 06 kwietnia 2019 roku: Joanna Rokita, Anna Ruszczyszyn, Karolina Susło, Jakub Gamrot, Barbara Skawińska.
Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim.
Gratulujemy laureatom.

 

Do góry