Plakat Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

10 marca (piątek) w Miejskim Ośrodku Kultury o godzinie 10 rozpoczną się powiatowe eliminacje do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osoby starsze do spróbowania swoich sił.

Karty uczestnika należy złożyć do dnia 6 marca (poniedziałek) w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Browarna 7, dodatkowych informacji o konkursie udziela sekretariat: tel. 44 724 42 93.

Pliki do pobrania:

Regulamin 62. OKR,

karta zgłoszenia – poezja śpiewana,

karta zgłoszenia – recytacja-wywiedzione ze słowa,

karta zgłoszenia – teatr jednego aktora.

,, (…) To poeci, tworząc nowe słowa, szukając nowych barw słów istniejących, budzą naszą wyobraźnię, a tworząc nowe kształty wiersza – uczą dyscypliny, konstrukcji wypowiedzi. Uczą  f o r m y.  Musimy bronić naszego języka. To jest nakazem chwili, a oczywistym zadaniem ruchu recytatorskiego.  (…)”