65 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu 06 marca 2020 roku w siedzibie filii MOK przy ul. Browarnej 7 odbyły się eliminacje konkursowe pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Starosty Tomaszowskiego.

Jury w składzie:
Ewa Audykowska – Wiśniewska – aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, od ukończenia studiów związana z Teatrem Jaracza w Łodzi.
Lucyna Jakubczyk – pedagog, teatrolog, instruktor teatralny, wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, założycielka i reżyserka Teatru Studenckiego WYJŚCIE EWAKUACYJNE.
Milena Lisiecka – Sieczkowska – aktorka filmowa i teatralna i lektorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, od 2005 roku na stałe związana z Teatrem Jaracza w Łodzi.

w turnieju recytacji w kategorii szkół ponadpodstawowych przyznano:

I nagroda Martyna Kapka II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
II nagroda Hanna Kaczuba Miejskie Centrum Kultury, filia MOK w Tomaszowie Maz.
III nagroda Zuzanna Borowska Miejskie Centrum Kultury, filia MOK w Tomaszowie Maz.
III nagroda Przemysław Koch Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku
III nagroda Szymon Górecki I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
wyróżnienie Joanna Rokita I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
wyróżnienie Emilia Strzechowska II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
wyróżnienie Wiktoria Freus Miejskie Centrum Kultury, filia MOK w Tomaszowie Maz.
wyróżnienie Tomasz Bober II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.

w turnieju recytacji w kategorii dorosłych przyznano:
I nagroda Barbara Skawińska Miejskie Centrum Kultury, filia MOK w Tomaszowie Maz.

w turnieju wywiedzione ze słowa w kategorii szkół ponadpodstawowych przyznano:
I nagroda Weronika Wieteska Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku

w turnieju teatrów jednego aktora w kategorii szkół ponadpodstawowych przyznano:

wyróżnienie Anna Nowakowska I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
wyróżnienie Ilona Sadowska I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz

w turnieju poezji śpiewanej w kategorii szkół ponadpodstawowych przyznano:

I nagroda Aleksandra Gruda Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku
wyróżnienie Zuzanna Borowska Miejskie Centrum Kultury, filia MOK w Tomaszowie Maz.

Osoby nominowane do udziału w eliminacjach rejonowych OKR w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 04 kwietnia 2020 roku
– w kategorii recytacja: Martyna Kapka, Hanna Kaczuba, Zuzanna Borowska, Przemysław Koch, Szymon Górecki,
– w kategorii wywiedzione ze słowa: Weronika Wieteska,
– w kategorii poezja śpiewana: Aleksandra Gruda.

Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim.

Gratulujemy laureatom.