20 października br. na Zamku w Inowłodzu odbył się wernisaż Stowarzyszenia Amatorów Plastyków zatytułowany „Sztuka na Zamku”. Wydarzeniem towarzyszącym był występ Zespołu Teatralno – Rozrywkowego „Zapominajki” z Miejskiego Centrum Kultury. Aktorzy wystąpili ze spektaklem „Cukinodo, Cukinoda” na podstawie tekstów K.I. Gałczyńskiego ze scenkami Teatrzyku Zielona Zielona Gęś, w reżyserii Przemysława Sowy, prowadzącego zajęcia teatralne w MCK.

Aktorzy po mistrzowsku przedstawili miniatury dramatyczne Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, w których obecny był groteskowy dowcip oraz absurdalne poczucie humoru. Warto przypomnieć, że artyści zdobyli I miejsce na tegorocznym  Łódzkim  Przeglądzie Teatrów Amatorskich – ŁóPTA. Po spektaklu wszyscy goście, miłośnicy sztuki zostali zaproszeni na wystawę, której wiodącym tematem były pejzaże jesienno – zimowe. Rozmowy i dyskusje pasjonatów sztuki trwały do późnych godzin na Zamku.

źródło: Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu