XXXIX Tomaszowski Mały Konkurs Recytatorski-eliminacje powiatowe

Powiększ obraz

XXXIX Tomaszowski Mały Konkurs Recytatorski
29 kwietnia br. odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury. Patronat nad konkursem objęli Starosta Tomaszowski Pan Mariusz Węgrzynowski oraz Prezydent Miasta Tomaszowa Maz. Pan Marcin Witko.
Na konkurs wpłynęło 64 zgłoszenia, w tym 59 zgłoszeń w turnieju recytacji, oraz 5 zgłoszeń w turnieju „wywiedzione ze słowa”.
Jury w składzie:
Dorota Radziewicz- instruktor teatralny, logopeda, reżyser teatru dzieci i młodzieży,
Iwona Rybińska-Dróżdż – aktorka Teatru Jaracza w Łodzi.
Mateusz Czwartosz – aktor Teatru Jaracza w Łodzi.
po wysłuchaniu 17 prezentacji w turnieju recytacji i 1 prezentacji w turnieju „wywiedzione ze słowa” w kategorii klas 0 – III przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytatorskim:
I nagroda – Łucja Kobalczyk – Szkoła Podstawowa w Będkowie
I nagroda – Kalina Ogórek – ZS-P nr 4, SP nr w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Amelia Miksa – SP nr 10 w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Alex Nowak – zgłoszenie indywidualne
Wyróżnienia:
Zuzanna Szydłowska – Zespół Szkół i Przedszkola w Czerniewicach
Kryspin Pisarek vel Nowak – zgłoszenie indywidualne
Alicja Pieczykoaln – zgłoszenie indywidualne
Ada Lewandowska – zgłoszenie indywidualne
Lena Głowa – zgłoszenie indywidualne

W turnieju „wywiedzione ze słowa” – nagród nie przyznano.

W kategorii klas gimnazjalnych przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytatorskim:
I nagroda – Katarzyna Socha – Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Aleksandra Strzelecka – ZS-P nr 7, SP nr 11 w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Julian Zakrzewski – Gimnazjum w Rzeczycy
III nagroda – Jakub Sobolewski – ZS-P nr, SP nr 11 w Tomaszowie Maz.
Wyróżnienia:
Monika Rybak – ZS-P nr 7, SP nr 11 w Tomaszowie Maz.
Aleksandra Witek – ZS-P nr 9 w Tomaszowie Maz.
W kategorii klas IV-VI Jury przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytatorskim:
I nagroda – Oliwier Kwiatkowski – ZS-P nr 1, SP nr 13 w Tomaszowie Maz.II nagroda – Julia Śmiechowicz – ZS-P nr 4, SP nr 1 w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Lena Mędrek – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Jagoda Kucharska – ZS-P nr 4, SP nr 1 w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Wiktoria Mąka – Zespół Szkół w Komorowie
Wyróżnienia:
Adrianna Błoch – SP w Będkowie
Wiktoria Chudzik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smardzewicach
Franciszek Cieślik – ZS-P nr 9 w Tomaszowie Maz.
Bartosz Kujawski – ZS-P nr 8, SP nr 6 w Tomaszowie Maz.
Oliwier Sobolewski – Szkoła Podstawowa „Tomek”

w turnieju „wywiedzione ze słowa” – przyznano wyróżnienie:
Oliwia Gałecka – Szkoła Filialna w Luboczy

W kategorii klas VII-VIII Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
w turnieju recytatorskim nagród nie przyznano.
Wyróżnienia:
Aleksander Woicki – SP nr 10 w Tomaszowie Maz.
Weronika Wieteska – Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz.
w turnieju „wywiedzione ze słowa” – przyznano:
I nagroda – Katarzyna Kasza – Szkoła Podstawowa w Rzeczycy
w turnieju „wywiedzione ze słowa” – przyznano wyróżnienie:
Julia Dębowska – Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Maz.
Do finałów XXIX Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego w dniach 24.05 – 26.05.2019 r. w Starachowicach dla kategorii klas 0 – III Jury wytypowało następujące osoby:
1. Łucja Kobalczyk
2. Kalina Ogórek
dla kategorii klas IV – VI Jury wytypowało następujące osoby:
1. Oliwier Kwiatkowski
dla kategorii klas VII – VIII Jury wytypowało następujące osoby:
1. Katarzyna Kasza

Nagrody w eliminacjach powiatowych ufundowało: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.
Słodki poczęstunek dla uczestników ufundowała firma cukiernicza „Mazurek”.
Serdecznie gratulujemy laureatom.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.